O RVL13 a naší společnosti ENUMA ELIS s.r.o.

V současnosti  nabízíme  to   nejkvalitnější  vybavení  pro  street  workout a calisthenicu na evropském trhu. Svým původem česká firma s výrobou v Mladé Boleslavi již překročila domácí hranice a nabízí své produkty téměř po celém světě.

Díky více než 600 realizacím se  RVL13 řadí  mezi  průkopníky  street  workoutu  jako  zdravější alternativy  ke  klasickému  posilování  se  závažím. Naše parky  vyhovují požadavkům  profesionálních sportovců,  ale  zajisté  osloví  i  běžnou  veřejnost.  Bývají veřejně  přístupné  a  umožňují  tak  100% bezplatné  využití  během  celého  dne.  Vhodné  je  však  i  jejich  umístění  v komerčních  objektech  a  na soukromých pozemcích, kde výrazně zvyšují jejich celkovou atraktivitu.

Naše nabídka

Od  samotného  vzniku  v roce  2013  se  naše  výroba  a  vývoj  soustředí  výhradně  na  dosažené  nejvyšší možné  kvality  od  výběru  prvotřídních  materiálů  po  technické  provedení  a  servis  našim  zákazníkům. Nové prvky vznikají ve spolupráci s osobními trenéry i vrcholovými sportovci a neustále tak posouváme samotné hranice street workoutu.  

Konstrukčně  jsou  parky  RVL13  velice  flexibilní  -  od  oblíbených  komplexních řešení  po  individuální projekty, dbáme především na jejich stabilitu, trvanlivost, maximální využitelnost a minimální nároky na údržbu. Díky nezaměnitelnému „lego“ systému je možné najít vhodné řešení doslova pro každého.

Veřejně přístupná sportoviště ocení všichni obyvatelé měst, sídlišť i dalších sídel. Řešením jsou dnes tak oblíbená streetworkoutová, crossfitová a parkourová hřiště.

Nejkvalitnější sportovní hřiště u nás vznikají pod značkou RVL13 již od roku 2012. Vyrábíme certifikovaná hřiště venkovní, vnitřní, a také sportoviště, která vycházejí vstříc hendikepovaným či starším občanům.

Všechna naše hřiště jsou bedlivě testována, certifikována a splňují nejvyšší bezpečnostní a kvalitativní požadavky. Nabízíme řešení na míru, vstřícné ceny a bezkonkurenční životnost. RVL13 je česká firma a přitom jednička na evropském trhu. Je za námi 600 postavených hřišť!

Postavit hřiště RVL13 se vyplatí! Je totiž investicí do zdraví a spokojenosti občanů.

Postup pro objednávku

V případě  zájmu  o  bližší  informace  nebo  konkrétní  objednávku  nás  neváhejte  kdykoliv  kontaktovat. Pomůžeme  Vám vybrat  optimální řešení, připravíme  3D  vizualizaci  projektu  a  konečně  Váš  park  i nainstalujeme.

 

 

PROČ SPOLUPRACOVAT S NÁMI

Proč RVL13?

Nyní se dozvíte proč děláme zrovna to naše řešení a né jiné.

Tohle nejsou výmluvy ale 10ti letá zkušenost !!!

 Jsme RVL13 a zaměřujeme se pouze na vývoj a realizaci Street Workoutových a Parkourových parků a ničeho jiného. Máme tedy zcela mimořádné zkušenosti s jejich realizací.

Jsme ryze česká společnost a za 10 let jsme zrealizovali více než 500 parků od Australského pobřeží až po Norské Fjordy.

To, co z nás udělalo jedničku na světovém trhu je to, že jsme nikdy nepovolili v kvalitě a vždy jsme se snažili prosadit to nejlepší řešení.

 

OBJÍMKY versus PEVNOSTNÍ SPOJ 8.8

 Objímky versus pevnostní spoje

naše bezpečnější a atraktivnější řešení pomocí pevnostního spoje oproti nebezpečnému a nevzhlednému objímkovému systému

Objímkový systém na našich konstrukcích dnes již skoro nikde nenaleznete, leč jsme se o tyto pokusy v uchycení hrazd pokoušeli na žádost několika projektantů. Jenže objímkový systém je nevhodný především kvůli rozdílnosti roztažnosti spojovacích materiálů za výkyvu teplot (zima /léto) ve spoji objímka/stojná noha – zde pak dochází k posunu objímky v zátěži, proto jsme od tohoto systému hned upustili. Objímkový systém je velice snadný a univerzální, hrazdy s objímkami je možné umístit kamkoliv do jakéhokoliv úhlu či výšky, hrazdu na konci s objímkou je možné zkrátit kdykoliv vám někde něco nepasuje. Naše spoje jsou pevnostní a mají vždy své jasně definované místo, proto je to řešení mnohem bezpečnější a kvalitnější leč náročnější na přesnost při výrobě a montáži. Hrazda je pevně spojena a za žádných okolností nemůže dojít k jejímu nebezpečnému protočení či posunutí.

NEREZ versus ZINK-KOMAXIT

 

komaxit je z hlediska funkčnosti lepší řešení než nerez a navíc jeho barevná variabilita zvyšuje atraktivitu hřiště

Nerez na hrazdy nedoporučujeme, jelikož má různé adhezní vlastnosti za různých teplot. Jak je známo, nerez vyžaduje leštění před instalací a to způsobuje extrémní klouzavost. Nerezové hrazdy a prvky jsou využitelné pouze tam, kde dochází ke styku se špinavými podrážkami bot nebo pro dorazové plochy, kde dosedá kov na kov např. olympijské osy a jejich držáky. Možná někdo řekne, že nerez je 3x dražší, než ocel. To je možná pravda, ale nerez nepotřebuje žádnou povrchovou úpravu, což ocel vyžaduje a to ideálně, jako u nás, hned dvě úpravy - zinkový základa  pak komaxitový nástřik dle palety RAL. O každou z těchto úprav se stará specializovaná firma desítky kilometrů daleko. Ve výsledku je tedy nerez nejen nevhodná, ale i levnější než naše kvalitnější řešení. A naše dlouholetá zkušenost s komaxitem nám jasně ukazuje, že je toto řešení nejlepší, přestože není nejlevnější. Ale jak už jsme psali výše, kvalita je pro nás na prvním místě!

ŠTĚRKOVÉ LOŽE versus BETONOVÁ DESKA

 Betonová deska versus štěrkové lože

ideálně a vhodně zvolené podloží ve formě betonové desky oproti nevhodnému štěrkovému loži

U hodně workoutových parků je problémem spodní stavba. Hodně, ne zcela s problematikou obeznámených, projektantů navrhuje pod workoutové a parkourové parky štěrkové lože. Jediná a zcela zanedbatelná výhoda štěrkového lože je finanční úspora zhruba 1/3 oproti betonové desce (jen pro zajímavost - v celé výstavbě workoutového parku je změna za betonovou desku navýšení zhruba jen 8% celkové ceny). Štěrkové lože je vhodné maximálně do dětských parků, kde se pohybují malé děti a všechna místa dopadové plochy jsou zhruba stejně exponovaná. Workout má ale některá místa velice exponovaná (místa dopadů z prvků atd.) a jiná zcela bez upotřebení, jelikož norma EN 16630 je neúprosná a velice velkorysá na dopadové vzdálenosti v okolí prvků. Na tartanu položeném na štěrkovém loži dochází tedy k extrémnímu zatížení na pár místech a v těchto místech se štěrkové lože, ať je sebe lépe udělané, ještě více zhutní. Tartan ale bude jakoby nad ním, takže při chůzi přes tato místa šlapete jakoby do prázdna, což je velice nebezpečné. Další problém je pak odvod vody z parku - voda si najde pár cest, kudy bude pod tartanem opouštět plochu a tam bude štěrk vymílat a vymílat a vzniknou zde časem tato problematická místa také. Děkujeme předem Vaši zpětnou vazbu k tomuto dopisu.

DLAŽDICE versus LITÝ TARTAN

 Dlaždice versus litý tartan

ukázka vhodně zvolené tartanové dopadové plochy oproti nevhodným tartanovým dlaždicím

Pokládané dlaždice jako dopadová plocha jsou vhodné pouze do dětských parků o omezené velikosti, jelikož teplotní rozdíly u pryže způsobují extrémní roztažnost, není výjimkou smrsknutí na metru o 1 cm, když teplota spadne pod nulu. Jelikož jsou dlaždice spojovány plastovými kolíčky, dochází občas i k vypadnutí kolíčku. Toto se moc nestává na malém prostoru, kde je pár dlaždic v ose, ale na velkém workoutovém parku toto zimní smrsknutí může udělat v pohodě i 10 cm, dlaždice pak vypadají z kolíčků, jsou v tu chvíli nezabezpečené, může si je kdokoliv odnést a jsou i nebezpečné. Když pak přijde jaro, dlaždice se do původní pozice ve velkém parku nemají šanci vrátit. V neposlední řadě je u dlaždic problém i ten, že vyžadují většinou jako podklad štěrkové lože a to je zcela nevhodné pro parkour i workout (viz dokument ŠTERKOVÉ LOŽE / BETONOVÁ DESKA)

 Naším cílem je vždy funkčnost a kvalita, ne počet realizací.